Filozofie batohů Boll

Funkce batohů

Na samém počátku výrobce nejprve zvažuje, jak a kde se výrobek bude používat a jakou funkci bude plnit. Zvažuje jakou hmotností bude batoh zatěžován, jaké činnosti budou provozovány během jeho nošení, jaký bude jeho nejvhodnější tvar a přístup do vnitřního prostoru a jaké podstatné prvky musí být do designu výrobku začleněny, aby maximálně splňoval budoucí požadavky. Výrobce věnuje pozornost i malým detailům, jako například ze které strany se budou nejlépe rozepínat zipy, jak dlouhé mají být koncovky na jezdcích zipů, jak pevně má elastický popruh stahovat vstup do kapsy, jaká má být správná tvrdost polstrovacích pěn a mnoho dalších funkcí, které jsou pro značku Boll jedinečné. 

 

Anatomické posazení na zádech

Další prioritou při výrobě batohů je dokonalé anatomické řešení celého batohu, jinými slovy dle výrobce, DOKONALÉ POSAZENÍ BATOHU NA ZÁDECH. "Kvalitní batoh se nesmí tahat, ale nosit!" Pokud batoh správně sedí na zádech, stává se tak jeho součástí, kopíruje všechny pohyby těla a příjemně se nosí. V opačném případě se batoh pohybuje proti pohybu těla, znesnadňuje pohyb a musí se namáhavě tahat. Značka Boll klade důraz na pečlivé studium anatomie těla a jeho poloh při předpokládaných činnostech, do kterých se během nošení batohu může dostat. Klade se velký důraz na polohy ramen, trapézového svalu a zakřivení páteře, které rozhodují o správném navrhnutí ergonomického tvaru batohu.

 

Spolehlivost

Spolehlivost výrobku je další důležitá vlastnot, která je uplatňována při procesu navrhování produktů, ale také při jejich výrobě. Značka Boll po mnohaletých zkušeností s výrobou extrémně namáhaných outdorových batohů předchází možnému selhání výrobku a následné opravě. Ve výrobě jsou používány pouze kvalitní materiály a velký důraz je  věnován na dodržování samotné kvality výroby. Všechny silně namáhané švy jsou opatřeny buďto několikanásobným prošitím nebo „riegel“ stehy a všechna značně namáhaná místa jsou zesílena.